Sabit Yangın Söndürme Sistemleri

Marsis IMO-SOLAS kurallarına uygun düşük basınçlı sulu yangın söndürme sistemleri tedarik etmektedir. Dahili sulu söndürme sistemleri su damlalarının ince bir spreyden boşalmasıdır. Sulu yangın söndürme sistemi suyu özel olarak tasarlanmış nozuldan ileterek, suyu buğunun oluşması için yüzlerce mikro damlacığa böler.

  • Makine Alanları Su Sisi Sistemi

Alçak basınçlı sulu söndrme sistemleri pompa odaları, makine daireleri gibi özel kategorideki alanları korumak için tasarlanır ve kurulur. Kuru tip boru tasarım prensibiyle IMO MSC Circ. 1165 ve/ veya kısım otoriteri yada klas kuruluşlarının kurullarına göre hazırlanır.

  • Local Application Sistemi

Local Application Sistem ana ve yardımcı makineler, kazan gibi ekipmanların lokal olarak korunması için tasarlanır ve kurulur. Kuru tip boru tasarım prensibi ile IMO MSC Circ. 1387 ve / veya kısım otoriteri yada klas kuruluşlarının kurullarına göre hazırlanır.

  • Yaşam Mahalleri için Otomatik Su Sisi Sistemi söndürme sistemleri

Yaşam mahali su sisi sistemi yaşam alanlarının korunması için tasarlanır ve kurulur. Kuru tip boru tasarım prensibi ile IMO MSC  265 ve / veya kısım otoriteri yada klas kuruluşlarının kurullarına göre hazırlanır

  • Araç Güvertesi Su Sisi Sistemi

Araç güvertesi su sisi sistemi açık yada kapalı araç güvertelerinin korunması  için IMO MSC Circ. 1430 ve / veya kısım otoriteri yada klas kuruluşlarının kurullarına göre tasarlanır ve kurulur. Bu sistemdeki asıl amaç yangının başka bölgelere veya kompartımanlara yayılmasını önlemektir. Bununla birlikte, ısı yayılımını önlemek ve korunan yüzeyin soğutulmasını sağlar

Marsis IMO-SOLAS, “Clean Agent Fire Extinguishing System” ve NFPA 2001 Standartlarına uygun, Total Flooding Sistem prensibini baz alan gazlı yangın söndürme sistemlerini tedarik eder.

Marsis IMO-SOLAS, “Clean Agent Fire Extinguishing System” ve NFPA 2001 Standartlarına uygun, Total Flooding Sistem prensibini baz alan gazlı yangın söndürme sistemlerini tedarik eder.

  • FM200

FM200 gaz sistemi makine dairesi, pompa odaları, kontrol odaları gibi özel kategoride alanların IMO-SOLAS, “Clean Agent Fire Extinguishing System” ve NFPA 2001 Standartlarına uygun olarak tasarlanır ve kurulur. Sistem %80 ısı absorbesi  %20 kimyasal reaksiyon oranı ile çalışır. Gaz korunan mahale 10 saniye içinde yayılır ve yangını hızlıca boğar. FM200 gaz sistemi çoğunlukla askeri projelerde kullanılmaktadır.

  • Novec1230

Novec1230 gaz sistemi makine dairesi, pompa odaları, kontrol odaları gibi özel kategoride alanların IMO-SOLAS, “Clean Agent Fire Extinguishing System” ve NFPA 2001 Standartlarına uygun olarak tasarlanır ve kurulur. Sistem hava ile karışmasıyla birlikte ısıyı absorbe ederek efektif olarak çalışır. Gaz korunan mahale 10 saniye içinde yayılır ve yangını hızlıca boğar. Novec1230 gaz sistemi çoğunlukla ticari projelerde kullanır.

  • R102

R102 sistemi mutfak bacalarının, davlumbaz ve pişirme ekipmanlarının korunmasıdır. Sistem hem otomatik hem de manuel olarak çalışabilmektedir. Sistem çalışmaya başladığında, NFPA 17A ve NFPA 96 kuralları çerçevesinde, çalışmakta olan cihazları kapatabilmektedir.

2.3.1

Marsis IMO-SOLAS kurallarına uygun yangın algılama ve alarm sistemlerini tedarik eder. Sistem ısı ve duman duyarlı detektörler yangın mahalinin tespitinde kullanılır. Sistem kontrol panellerinden kolaylıkla takip edilebilir. Sistem adresli veya konvansiyonel olarak dizayn edilir.